/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

Medikal El ve Ayak Bakımı Eğitimi

Medikal Ayak Bakım kursu bünyesinde; diyabetli ayak bakımı, nasır tedavisi, batık tedavisi, tırnak mantarı, kayak siğilleri, topuk dikeni ve çatlak topuk bakımı gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Eğitimler kaliteli ve yeterlidir. Kursu bitiren kişiler hiç zorlanmadan iş hayatına atılabilir ve yeni edindikleri mesleklerini yapmaya başlayabilirler. Medikal ayak bakımı (podoloji) kursları hafta sonlarında eğitim verdiğinden hali hazırda çalışan kişiler için de uygundur.

El ve Ayak Bakımı Elemanı; Hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, el ve ayak bakımına ilişkin olan işlemleri, belirli bir süre içerisinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

 

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler;

 

El ve Ayak Bakımı Elemanı Sertifika Programının İçeriği – Süresi

El ve Ayak Bakımı Elemanı Süresi en fazla 720 en az 376 saat olarak belirlenmiştir.

Ders konu başlıkları aşağıdaki gibidir:

 

El ve Ayak Bakımı Elemanı Kursuna Katılma Koşulları

El ve Ayak Bakımı Elemanı sertifikası eğitimlerine katılmak için gerekli olan şartlar:

El ve Ayak Bakımı Elemanı sertifikasının geçerliliği

El ve Ayak Bakımı Elemanı mesleğine yönelik olarak verilen kurs sonundaki kurs bitirme sınavı Milli Eğitim temsilcileri gözetiminde yapılır. Sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve El ve Ayak Bakımı Elemanı bitirme belgesi (Sertifikası)” almaya hak kazanır. Kurum tarafından hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra teslim edilir. Sertifikanın teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.